Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tallgrass Prairie NP

Unikátní přírodní ekosystém Tallgrass Prairie se nachází v centrální Severní Americe a pokrývá část státu Kansas. V minulosti tyto prérie pokrývaly z velké části celý americký Středozápad, až k východním Velkým Planinám a ke Kanadským prériím. Směrem dále na východ se prérie díky pravidelnému působení ohně postupně mění na rozlehlé savany. Severovýchod bývá požáry postižen jen výjimečně, krajina se pak postupně mění a vyskytuje se bukový a javorový porost. Pro oblast Velkých Planin jsou typické prérie porostlé krátkou trávou, dešťové srážky zde nejsou tak časté a ani půda zde není tak úrodná.

Tallgrasské prérie jsou součástí pohoří Flint Hills a můžeme je rozdělit na několik částí.  Na 158 km čtverečních se rozkládá Tallgrass Prairie Preserve v blízkosti města Osage County ve státě Oklahoma a o něco menší je s rozlohou 44 km čtverečních Tallgrass Prairie National Preserve v Kansasu. Snahou těchto rezervací je udržet zdejší ekosystém v jeho původní formě a navrátit na prérie znovu stáda bizonů, která se v minulosti proháněla rozlehlými planinami porostlými vlnící se trávou. Dnes zde můžete spatřit kolem 2500 volně se potulujících zvířat. Národní rezervace Tallgrass ochraňuje poslední z prérií, které na Zemi zůstaly.

Tallgrasské prérie jsou porostlé mnoha druhy nejrůznějších travin, jako je třeba indiánská tráva, která dorůstá výšky mezi 1,5 až 2 metry, může se však stát, že se stébla vyšvihnou až do výšky 3 metrů. Dále prérii pokrývají širokolisté byliny, jako netvařec šedavý nebo třapatka. Přes 99% Tallgrasských prérií dnes představuje zemědělská půda.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko