Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Overland Park

Overland Park je druhým největším městem amerického státu Kansas. Nachází se na východě země v nadmořské výšce 329 metrů v oblasti Johnson County a žije v něm kolem 170 tisíc obyvatel. Často bývá považován za satelitní město Kansas City v Missouri. Overland Park již po dlouhou dobu patří mezi 10 nejvhodnějších měst pro život ve Spojených státech amerických. V roce 2008 obsadil deváté místo, kromě toho se ale město řadí také k nejlepším lokalitám vhodným pro výchovu dětí.

Historie města sahá do roku 1905, kdy do této oblasti přišel jeho zakladatel William B. Strang Jr., který zde odkoupil půdu o rozloze 2,4 km2 – tato lokalita je dnes součástí starého centra města. Místo se proslavilo také proto, že se stalo dějištěm prvního letu, který uskutečnili bratři Wrightové dne 24. prosince roku 1919.

V Overland Parku najdete arboretum a botanickou zahradu, která se rozkládá na ploše 1,2 km2. Za nákupy se lidé vydávají do oblasti Oak Park Mall, což je jedno z největších nákupních center, kde se nachází kolem 180 velkých obchodů. K nejlepším turistickým destinacím v Overland Parku  patří Deanna Rose Children´s Farmstead. Na ploše 12 akrů se rozkládá areál, kde je k vidění více než 200 zvířat, možnost ježdění na koni, rybaření v rybníku a spousta dalších možností rekreace. Místo bylo v roce 2008 vyhlášeno za nejlepší destinaci, určenou pro trávení volného času rodin s dětmi. Ve městě se také nachází Overland Park Convention Center, historické centrum Downtown s farmářským trhem, náměstí Clocktower se sochou zakladatele města Williama B. Stranga Jr.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko