Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Wilmington

Wilmington je největším městem amerického státu Delaware. Rozkládá se na soutoku řek Christina River a Brandywine Creek, poblíž místa, kde řeka Christina ústí do Delaware River. Wilmington je krajským městem New Castle County a jedním z hlavních měst metropolitní oblasti známé jako Delaware Valley. Ve městě dnes žije kolem 80 tisíc obyvatel.

Wilmingtonu dal jméno investor Thomas Penn, který byl velkým přítelem Spencera Comptona, hraběte z Wilmingtonu, který byl zároveň ministerským předsedou během panování George II ve Velké Británii. Oblast, na které se dnes Wilmington rozkládá, byla v minulosti nejprve kolonizována Švédskými osadníky. Kolonizace začala v roce 1638, kdy zde byla založena kolonie Fort Christina na území tzv. Nového Švédska.

V roce 1655 sem však přišli Holanďané, kteří od Švédů převzali jejich kolonie a území zabrali. Přijel sem také doktor Timothy Stidham, který se stal záhy váženým občanem a také prvním doktorem ve Wilmingtonu. V roce 1664 začala britská kolonizace a oblast se pod britskou nadvládou poměrně stabilizovala.

Největšího rozvoje město paradoxně dosáhlo během občanské války, válka totiž vytvořila enormní poptávku po zboží a materiálech. Starší podniky rostly a rozvíjely se a mnoho nových podniků také vznikalo. Ve městě se vyráběly lodě, železniční vozy, střelný prach, boty, stany, uniformy, přikrývky a jiné zboží potřebné ve válce. V roce 1868 produkoval Wilmington více lodí a železa než zbytek země. Wilmington tak během války zažíval prosperitu, díky přílivu obchodníků a výrobců rychle rostla také populace města. Vznikaly nové městské čtvrti s rodinnými domy a začaly se budovat tříproudové silnice.

Městský průmysl podnítily také obě světové války. Kromě loděnic zde byly také slévárny oceli, továrny strojních zařízení a chemické produkce. Dalším prosperujícím odvětvím byla výroba automobilů, oděvů a produktů z kůže. K turistickým lákadlům města dnes patří Brandywine park a zoo, galerie a muzeum Delaware, centrum současných umění Delaware Art Museum, divadelní společnost a divadlo DuPont, Fort Christina State Park, budova opery Grand Opera House, panské sídlo Nemours se zahradami, Rodney Square, Rockford Tower, kostel Holy Trinity Church a mnoho dalšího.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko