Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Newark

Newark je město ležící v severní části státu Delaware ve Spojených státech amerických. Nachází se v okrese New Castle County, jihozápadně od města Wilmington, v blízkosti hranic se státy Maryland a Pensylvánie a zaujímá rozlohu 23,1 km2. V současné době ve městě žije okolo 40 tisíc obyvatel, je tak třetím nejlidnatějším městem státu a zároveň součástí metropolitní oblasti Philadelphie.

Newark byl založen skotskými, irskými a velšskými osadníky v roce 1694. Jako oficiální město byl uznán až v roce 1758 na základě listiny, kterou obdržel od britského krále George II. V dějinách města hrají významnou roli školy a další vzdělávací instituce. První gymnázium zde bylo založeno v roce 1743 Francisem Alisonem, který se z Nového Londýna v Pensylvánii přestěhoval do Newarku. Mezi první absolventy této školy patřili tři signatáři deklarace nezávislosti – George Read, Thomas McKean a James Smith.

Během revoluční války se blízko Newarku střetly britská a americká vojska při bitvě u Cooch´s Bridge. Stát v roce 1833 udělil městu výsadní právo na založení nové školy, která byla nazvána Newark College. V následujícím roce došlo ke spojení Newark Academy a Newark College. V roce 1859 však bylo nutné, aby škola ukončila svou činnost. Po jedenácti letech však byla znovu vzkříšena. Škola byla nakonec v roce 1921přejmenována na University of Delaware. Univerzita, která je obklopena botanickou zahradou, dnes patří mezi nejprestižnější ve Spojených státech amerických a navštěvují ji tisíce studentů.

Prvním větším průmyslovým podnikem v Newarku byla papírna, která zde vznikla v roce 1798. Byla známá pod názvem Curtis Paper Mill a byla nejstarší papírnou v USA, která byla v nepřetržitém provozu až do svého uzavření v roce 1997. V roce 1837 byla do města zavedena železnice a v roce 1812 zde vznikl také první metodistický kostel.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko