Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Newark

Newark je město ležící v severní části státu Delaware ve Spojených státech amerických. Nachází se v okrese New Castle County, jihozápadně od města Wilmington, v blízkosti hranic se státy Maryland a Pensylvánie a zaujímá rozlohu 23,1 km2. V současné době ve městě žije okolo 40 tisíc obyvatel, je tak třetím nejlidnatějším městem státu a zároveň součástí metropolitní oblasti Philadelphie.

Newark byl založen skotskými, irskými a velšskými osadníky v roce 1694. Jako oficiální město byl uznán až v roce 1758 na základě listiny, kterou obdržel od britského krále George II. V dějinách města hrají významnou roli školy a další vzdělávací instituce. První gymnázium zde bylo založeno v roce 1743 Francisem Alisonem, který se z Nového Londýna v Pensylvánii přestěhoval do Newarku. Mezi první absolventy této školy patřili tři signatáři deklarace nezávislosti – George Read, Thomas McKean a James Smith.

Během revoluční války se blízko Newarku střetly britská a americká vojska při bitvě u Cooch´s Bridge. Stát v roce 1833 udělil městu výsadní právo na založení nové školy, která byla nazvána Newark College. V následujícím roce došlo ke spojení Newark Academy a Newark College. V roce 1859 však bylo nutné, aby škola ukončila svou činnost. Po jedenácti letech však byla znovu vzkříšena. Škola byla nakonec v roce 1921přejmenována na University of Delaware. Univerzita, která je obklopena botanickou zahradou, dnes patří mezi nejprestižnější ve Spojených státech amerických a navštěvují ji tisíce studentů.

Prvním větším průmyslovým podnikem v Newarku byla papírna, která zde vznikla v roce 1798. Byla známá pod názvem Curtis Paper Mill a byla nejstarší papírnou v USA, která byla v nepřetržitém provozu až do svého uzavření v roce 1997. V roce 1837 byla do města zavedena železnice a v roce 1812 zde vznikl také první metodistický kostel.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko