Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dover

Dover je po Wilmingtonu druhým největším městem amerického státu Delaware a žije zde kolem 40 tisíc obyvatel. Město se rozkládá na řece St. Jones v pobřežní nížině řeky Delaware. Město založil v roce 1683 kolonista William Penn, který byl majitelem území známého pod názvem Nižší okresy na Delaware. Nově vzniklé město pojmenoval podle již existujícího města Dover v hrabství Kent v Anglii. Původně měl Dover být jen soudním městem pro nově vzniklý okres Kent. Později, v roce 1717 bylo toto nové město oficiálně vytyčeno zvláštní komisí delawarského shromáždění.

Hlavní město Delaware bylo v roce 1777 přemístěno z New Castle  do Doveru, který měl výhodnější centrální polohu, čímž byl relativně bezpečný proti britským nájezdníkům na řece Delaware. Dover byl významnou zastávkou na Underground Railroad a to hlavně kvůli své poloze uprostřed cesty mezi otrokářským státem Maryland a svobodnou Pennsylvánií a New Jersey. Byl rovněž domovem velké náboženské komunity quakerů, jež podpořila emancipační snahy na počátku 19. století. Přestože bylo v této oblasti jen velmi málo otroků, byla instituce otroctví podporována vždy alespoň malou skupinou, která trvala na jejím pokračování.

Dover je známý především jako domov oblíbeného válečného lídra státu Delaware v dobách americké revoluce Caesara Rodneyho. V Doveru prožil značnou část svého života, ale je známo, že byl pohřbem mimo město, nikdo však přesně neví kde. Na jeho počest je na hřbitově křesťanského episkopického kostela na Zeleném náměstí v Doveru vztyčen památník.

Centrum města tvoří Zelené náměstí, které bylo v minulosti dějištěm mnoha závodů, přehlídek zbraní a jiných patriotských událostí. I dnes je jakýmsi srdcem doverského historického obvodu a nachází se zde Delawarský nejvyšší soud a Soudní dvůr okresu Kent.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko