Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dover

Dover je po Wilmingtonu druhým největším městem amerického státu Delaware a žije zde kolem 40 tisíc obyvatel. Město se rozkládá na řece St. Jones v pobřežní nížině řeky Delaware. Město založil v roce 1683 kolonista William Penn, který byl majitelem území známého pod názvem Nižší okresy na Delaware. Nově vzniklé město pojmenoval podle již existujícího města Dover v hrabství Kent v Anglii. Původně měl Dover být jen soudním městem pro nově vzniklý okres Kent. Později, v roce 1717 bylo toto nové město oficiálně vytyčeno zvláštní komisí delawarského shromáždění.

Hlavní město Delaware bylo v roce 1777 přemístěno z New Castle  do Doveru, který měl výhodnější centrální polohu, čímž byl relativně bezpečný proti britským nájezdníkům na řece Delaware. Dover byl významnou zastávkou na Underground Railroad a to hlavně kvůli své poloze uprostřed cesty mezi otrokářským státem Maryland a svobodnou Pennsylvánií a New Jersey. Byl rovněž domovem velké náboženské komunity quakerů, jež podpořila emancipační snahy na počátku 19. století. Přestože bylo v této oblasti jen velmi málo otroků, byla instituce otroctví podporována vždy alespoň malou skupinou, která trvala na jejím pokračování.

Dover je známý především jako domov oblíbeného válečného lídra státu Delaware v dobách americké revoluce Caesara Rodneyho. V Doveru prožil značnou část svého života, ale je známo, že byl pohřbem mimo město, nikdo však přesně neví kde. Na jeho počest je na hřbitově křesťanského episkopického kostela na Zeleném náměstí v Doveru vztyčen památník.

Centrum města tvoří Zelené náměstí, které bylo v minulosti dějištěm mnoha závodů, přehlídek zbraní a jiných patriotských událostí. I dnes je jakýmsi srdcem doverského historického obvodu a nachází se zde Delawarský nejvyšší soud a Soudní dvůr okresu Kent.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko