Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Apostle Islands NL

Na severozápadě státu Wisconsin se u Hořejšího jezera nachází Apostle Island National Lakeshore – oblast strmých pískovcových skalních útesů, které jsou označovány jako nejkrásnější skalní výtvory na světě. Větrná a vodní eroze je vymodelovala do pobřeží jezera a dala jim unikátní dnešní podobu.

Apostle Islands  tvoří celkově skupina 22 ostrovů na jezeře Hořejším jezeře, nedaleko poloostrova Bayfield Peninsula. Většina těchto ostrovů se nachází v oblasti Ashland County, pouze ostrovy Sand, York, Eagle a Raspberry Island jsou umístěny v Bayfield County. Všechny ostrovy nacházející se na jezeře, kromě Madeline Island, jsou součástí souostroví Apostle Islands National Lakeshore.

Ostrovy v minulosti pojmenoval apoštol z Nové Francie a francouzský historik Pierre François Xavier de Charlevoix. Ostrovy jsou turisticky přitažlivé zejména díky svým mořským jeskyním, které patří mezi nejlepší v oblasti Velkých jezer. Vidět jsou klenby a četné komory, během zimy pak mohou návštěvníci vidět zmrzlé vodopády a komory naplněné miliony jemných rampouchů. Mezi nejvyhledávanější patří jeskyně Swallow Point na ostrově Sand Island a North Shore na Devils Island.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko