Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Knife River Indian Villages NHS

Národní historické místo Knife River Indian Villages bylo založeno v roce 1974 a zachovává cenné historické i archeologické pozůstatky obydlí, která byla v minulosti domovem indiánských kmenů Severních Planin. Celá tato oblast byla jednou z předních obchodních a zemědělských lokalit a nacházely se zde tři indiánské vesnice, konkrétně Awatixa Xi´e (nejstarší), Awatixa a Big Hidatsa Village (založená kolem roku 1600). Tyto tři vesnice jsou známé pod souhrnným názvem Hidatsa Villages.

Knife River Indian Villages NHS se nachází v centrální Severní Dakotě, v místě, kde se řeka Knife River vlévá do řeky Missouri River. Oblast leží asi půl míle severně od městečka Stanton a asi hodinu jízdy autem od Bismarcku. Podél toku řeky je možné vidět řadu zajímavých památek, ale také rozlehlé a nekonečné pláně. Příroda v oblasti Knife River vytvořila jakýsi zalesněný poloostrov.

Vesnice sloužily jako významná centra obchodu, kde se setkávaly různé kultury i národnosti. Původní obyvatelé Ameriky fungovali jako zprostředkovatelé obchodů mezi bílými přistěhovalci a věnovali se obchodní činnosti nejen s kožešinami, ale také se zbraněmi, kovem, látkami a šperky. Jejich činnost byla patrná od oblasti Velkých Planin až po západní pobřeží Pacifiku.

Ve vesnicích jsou dnes patrné pozůstatky původních indiánských obydlí, které byly vyhlubovány do země a vypadaly jako velké kruhové prolákliny v terénu. Některé měly i 12 metrů v průměru a mnohé z nich byly dost velké na to, aby se do nich vešlo 20 rodin, několik koní i psů. Nakonec byly tyto domy opuštěny a jejich obyvatelé odešli neznámo kam.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko