Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Knife River Indian Villages NHS

Národní historické místo Knife River Indian Villages bylo založeno v roce 1974 a zachovává cenné historické i archeologické pozůstatky obydlí, která byla v minulosti domovem indiánských kmenů Severních Planin. Celá tato oblast byla jednou z předních obchodních a zemědělských lokalit a nacházely se zde tři indiánské vesnice, konkrétně Awatixa Xi´e (nejstarší), Awatixa a Big Hidatsa Village (založená kolem roku 1600). Tyto tři vesnice jsou známé pod souhrnným názvem Hidatsa Villages.

Knife River Indian Villages NHS se nachází v centrální Severní Dakotě, v místě, kde se řeka Knife River vlévá do řeky Missouri River. Oblast leží asi půl míle severně od městečka Stanton a asi hodinu jízdy autem od Bismarcku. Podél toku řeky je možné vidět řadu zajímavých památek, ale také rozlehlé a nekonečné pláně. Příroda v oblasti Knife River vytvořila jakýsi zalesněný poloostrov.

Vesnice sloužily jako významná centra obchodu, kde se setkávaly různé kultury i národnosti. Původní obyvatelé Ameriky fungovali jako zprostředkovatelé obchodů mezi bílými přistěhovalci a věnovali se obchodní činnosti nejen s kožešinami, ale také se zbraněmi, kovem, látkami a šperky. Jejich činnost byla patrná od oblasti Velkých Planin až po západní pobřeží Pacifiku.

Ve vesnicích jsou dnes patrné pozůstatky původních indiánských obydlí, které byly vyhlubovány do země a vypadaly jako velké kruhové prolákliny v terénu. Některé měly i 12 metrů v průměru a mnohé z nich byly dost velké na to, aby se do nich vešlo 20 rodin, několik koní i psů. Nakonec byly tyto domy opuštěny a jejich obyvatelé odešli neznámo kam.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko