Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Union Trading Post NHS

Částečně zrekonstruovaná pevnost Fort Union Trading Post je národní historické místo, které bylo v minulosti důležitým bodem při přepravě zboží na obchodní stezce mezi Missouri River a Severní Dakotou. Nachází se u městečka Williston, nedaleko hranic mezi Montanou a Severní Dakotou a jde o jedno z prvních míst, které bylo v Americe vyhlášeno za Národní historické místo.

Pevnost byla postavena v roce 1829 nedaleko soutoku řek a poměrně rychle se stala vyhledávaným obchodním místem zejména pro obchodníky s kožešinami. Nešlo tak o vládní ani vojenské stanoviště, ale o firmu, která byla zřízena za účelem podnikání. Dařilo se zde obchodu s indiánskými kmeny obývajícími zdejší severní pláně. Šlo převážně o lidi kmenů Assiniboine, Crow, Cree, Ojibway, Blackfeet, Hidatsa a další.

Neobchodovalo se zde však jen s buvolími kůžemi a kožešinami, ale také s korálky, hliněnými trubkami, zbraněmi, dekami, noži, nádobím, oblečením a hlavně s alkoholem, kterému někteří indiáni doslova propadli. Obchod zde kvetl až do roku 1867 a Fort Union se tak stala nejdéle fungujícím americkým kožešinovým obchodním místem. Mezi významné návštěvníky pevnosti patřili lidé jako John James Audubon, George Catlin, Otec Pierre Desmet, Sitting Bull, Karl Bodmer a Jim Bridger.

Na místě probíhalo ve 20. století mnoho archeologických prací, v roce 1961 byla Fort Union prohlášena za národní kulturní památku a v roce 1966 pak předána pod patronát organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko