Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Union Trading Post NHS

Částečně zrekonstruovaná pevnost Fort Union Trading Post je národní historické místo, které bylo v minulosti důležitým bodem při přepravě zboží na obchodní stezce mezi Missouri River a Severní Dakotou. Nachází se u městečka Williston, nedaleko hranic mezi Montanou a Severní Dakotou a jde o jedno z prvních míst, které bylo v Americe vyhlášeno za Národní historické místo.

Pevnost byla postavena v roce 1829 nedaleko soutoku řek a poměrně rychle se stala vyhledávaným obchodním místem zejména pro obchodníky s kožešinami. Nešlo tak o vládní ani vojenské stanoviště, ale o firmu, která byla zřízena za účelem podnikání. Dařilo se zde obchodu s indiánskými kmeny obývajícími zdejší severní pláně. Šlo převážně o lidi kmenů Assiniboine, Crow, Cree, Ojibway, Blackfeet, Hidatsa a další.

Neobchodovalo se zde však jen s buvolími kůžemi a kožešinami, ale také s korálky, hliněnými trubkami, zbraněmi, dekami, noži, nádobím, oblečením a hlavně s alkoholem, kterému někteří indiáni doslova propadli. Obchod zde kvetl až do roku 1867 a Fort Union se tak stala nejdéle fungujícím americkým kožešinovým obchodním místem. Mezi významné návštěvníky pevnosti patřili lidé jako John James Audubon, George Catlin, Otec Pierre Desmet, Sitting Bull, Karl Bodmer a Jim Bridger.

Na místě probíhalo ve 20. století mnoho archeologických prací, v roce 1961 byla Fort Union prohlášena za národní kulturní památku a v roce 1966 pak předána pod patronát organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko