Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Touro Synagogue NHS

Touro Synagogue není jen nejstarší synagogou ve Spojených státech Amerických, ale zároveň také jedním z nejstarších symbolů svobody. Je velkým vzorem svobody, rovnosti a spravedlnosti pro všechny lidi. Již po více než dvě století stojí tato malá synagoga na vrcholu kopce, v klidném místě v oblasti Nové Anglie, na Rhode Islandu.

Synagoga má nezastupitelné místo v americké historii a to nejen jako součást židovské komunity, ale také jako symbol náboženské svobody pro všechny Američany. Je příkladem toho, že se lidé mohou svobodně a bez dohlížení státu rozhodnout pro jakékoliv náboženské vyznání.

Touro Synagogue je považována za jednu z nejvíce se architektonicky odlišujících historických staveb, které byly v Americe postaveny během 18. století. Stavbu navrhnul architekt Peter Harrison a vytvořil tak zajímavé architektonické dílo. V roce 1946 byla Touro Synagogue vyhlášena národním historickým místem, je pod správou organizace National Park Service a od roku 2001 také zapsána v Národním registru historických míst.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko