Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Roger Williams NM

Národní památník Rogera Williamse se rozkládá v krajinářsky zajímavém parku nacházejícím se v Providence na Rhode Islandu. Hraničí s lokalitami North Main, Canal a Smith Streets and Park Row. Památník připomíná život zastánce ideálu náboženské svobody a zakladatele kolonie na Rhode Islandu Roberta Williamse.  Williams, který byl pro své přesvědčení vyhnán z Massachusetts, založil v roce 1636 tuto kolonii jako útočiště pro všechny, kteří uctívali jinou víru, kterou zde mohli bez zásahů ze strany státu i nadále praktikovat. Park, který na tomto místě vznikl, je 20. nejmenším národním parkem v zemi.

Teolog Roger Williams se narodil v roce 1603 v londýnské části Smithfield v Anglii. Jeho otec byl poměrně úspěšným obchodníkem, proto i po jeho smrti v roce 1621 zůstala rodiny velmi dobře finančně zajištěna. Matka Alice Pemberton se narodila v roce 1564 v městečku St Albans a v Londýně posléze vedla oblíbený hostinec. Roger měl ještě staršího bratra Sydracha, starší sestru Kateřinu a mladšího bratra Roberta.

Roger byl křesťanem a v anglickém kostele se stal ministrantem. Své vyznání však velmi často měnil, byl puritánem, separatistou a příslušníkem mnoha dalších náboženství. Byl nespokojený se všemi organizovanými náboženstvími a neustále hledal něco, co by bylo jeho duši bližší. Nebyl v žádné víře schopen najít sám sebe. Navíc se stal také výrazným zastáncem původních amerických obyvatel a hájil jejich víru. Roger Williams byl velmi učeným člověkem, ovládal několik světových jazyků, jako je latina, francouzština, řečtina, holandština a dokonce i hebrejština.

Jakmile dostudoval Cambridge, stal se Roger kaplanem v jedné bohaté rodině. V roce 1629 si v anglickém Essexu vzal Mary Bernardovou a posléze měli spolu šest dětí. Williams zemřel někdy mezi lednem a březnem roku 1683, ve věku 80 let. Na jeho památku byl v roce 1965 na Rhode Islandu vytvořen městský park a památník, který je dnes pod správou organizace National Park Service a díky tomu je také zapsán v Národním registru historických míst.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko