Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Roger Williams NM

Národní památník Rogera Williamse se rozkládá v krajinářsky zajímavém parku nacházejícím se v Providence na Rhode Islandu. Hraničí s lokalitami North Main, Canal a Smith Streets and Park Row. Památník připomíná život zastánce ideálu náboženské svobody a zakladatele kolonie na Rhode Islandu Roberta Williamse.  Williams, který byl pro své přesvědčení vyhnán z Massachusetts, založil v roce 1636 tuto kolonii jako útočiště pro všechny, kteří uctívali jinou víru, kterou zde mohli bez zásahů ze strany státu i nadále praktikovat. Park, který na tomto místě vznikl, je 20. nejmenším národním parkem v zemi.

Teolog Roger Williams se narodil v roce 1603 v londýnské části Smithfield v Anglii. Jeho otec byl poměrně úspěšným obchodníkem, proto i po jeho smrti v roce 1621 zůstala rodiny velmi dobře finančně zajištěna. Matka Alice Pemberton se narodila v roce 1564 v městečku St Albans a v Londýně posléze vedla oblíbený hostinec. Roger měl ještě staršího bratra Sydracha, starší sestru Kateřinu a mladšího bratra Roberta.

Roger byl křesťanem a v anglickém kostele se stal ministrantem. Své vyznání však velmi často měnil, byl puritánem, separatistou a příslušníkem mnoha dalších náboženství. Byl nespokojený se všemi organizovanými náboženstvími a neustále hledal něco, co by bylo jeho duši bližší. Nebyl v žádné víře schopen najít sám sebe. Navíc se stal také výrazným zastáncem původních amerických obyvatel a hájil jejich víru. Roger Williams byl velmi učeným člověkem, ovládal několik světových jazyků, jako je latina, francouzština, řečtina, holandština a dokonce i hebrejština.

Jakmile dostudoval Cambridge, stal se Roger kaplanem v jedné bohaté rodině. V roce 1629 si v anglickém Essexu vzal Mary Bernardovou a posléze měli spolu šest dětí. Williams zemřel někdy mezi lednem a březnem roku 1683, ve věku 80 let. Na jeho památku byl v roce 1965 na Rhode Islandu vytvořen městský park a památník, který je dnes pod správou organizace National Park Service a díky tomu je také zapsán v Národním registru historických míst.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko