Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marsh - Billings - Rockefeller NHP

Národní park Marsh-Billings-Rockefeller se rozkládá v kraji Woodstock v americkém státě Vermont. Park založený Frederickem Billingsem ochraňuje rozsáhlé lesy a také úspěšné a progresivní mléčné farmy, které se na jeho území nachází. Název parku je odvozen nejen od jména jeho zakladatele Billingse, ale také dvou dalších vlastníků zdejší půdy.

Těmito vlastníky byli George Perkins Marsh a Laurence Rockefeller. Rockefellerové přenechali v roce 1992 svůj majetek spolkové vládě a tak se o park v současnosti stará stát. George Perkins Marsh byl spisovatelem a také prvním člověkem, který se začal více zabývat ochranou životního prostředí ve Vermontu. Jeho nejslavnějším dílem je „Man and Nature“, tedy „Člověk a příroda“ z roku 1864. Zakladatel parku, Frederick Billings žil také v 19. století a byl právníkem a podnikatelem v oblasti železnice.

Tento národní park je jediným přírodním vermontským systémem, který zasahuje i na území sousedních amerických států. Kromě toho tudy prochází známá Appalachian Trail. Původní farmy, které na území národního parku Marsh-Billings-Rockefeller fungovaly, byly v roce 1983 otevřeny pro turistické účely. Lidé se v nich mohou seznámit s venkovskou minulostí oblasti. Jde o jakési muzeum pod otevřeným nebem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko