Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint-Gaudens NHS

Národní historické místo Saint – Gaudens se nachází v Cornwallu ve státě New Hampsire a ochraňuje domy, zahrady a ateliéry jednoho z předních amerických sochařů. Augustus Saint – Gaudens žil v letech 1848 – 1907 a toto místo sloužilo jako jeho letní rezidence až do roku 1897. Od roku 1900 až do své smrti užíval Saint – Gaudens místo jako trvalé bydliště a zařízeno zde bylo také centrum pro umění Cornish Colony. Vystavují se zde původní sochy. Přírodním parkem prochází dvě turistické stezky, na nichž si tyto sochy můžete prohlédnout.

Součástí této historické památky je dnes více než 100 jeho sochařských děl, které jsou umístěny v galeriích. V létě si zde můžete užívat koncertů, toulat se parkem nebo si vyzkoušet svůj sochařský talent během festivalu tvoření plastik. Po smrti sochaře Gaudena se zdejší ateliéry a areály, kde po dobu 22 let americký sochař žil a pracoval, dostaly do rukou jeho manželky a jejich syna. Oba se snažili tento majetek udržovat a ochraňovat jako národní památku, později byl však prodán státu.

Místo bylo v roce 1964 vyhlášeno Kongresem za národní historickou památku, která byla nakonec ustanovena až 30. května roku 1977. Od 15. října roku 1966 je Saint – Gaudens NHS zapsáno v národním registru historických míst. Společně se stezkou Appalachian Trail je místo jediným místem ve státě New Hampshire, které je pod ochranou organizace National Park Service. Park v současné době zaujímá plochu 33 akrů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko