Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Fort Ross State Historic Park v Kalifornii

Fort Ross State Historic Park v Kalifornii

V Severní Kalifornii se na větry bičovaném mysu, rozkládá velkolepý Fort Ross State Historic Park. Jde o pečlivě zrestaurovanou ruskou pevnost, jež sloužila k obchodním účelům. Byla postavena v roce 1812 a její název je odvozen od ruského slova Rossija neboli Rusko.

celý článek

 

San Francisco - Transamerica Pyramid

San Francisco - Transamerica Pyramid

Přímo v centru San Francisca se tyčí 260 metrů vysoký mrakodrap s názvem Transamerica Pyramid. Jedná se o nejvyšší a nejlépe rozpoznatelnou budovu v tomto kalifornském městě. I když se v době svého vzniku setkala spíše s nelibostí a odporem místních obyvatel, dnes je jimi již považována za neodmyslitelnou dominantu, která dotváří siluetu jejich města.

celý článek

 

Za vínem do Wine Country

Za vínem do Wine Country

Severokalifornská oblast Wine Country, pro kterou je charakteristické mírné podnebí, půvabná architektura a dostatek slunečního svitu, se celosvětově proslavila vynikajícími víny. Zdejší krajina je na mnoha místech v délce několika kilometrů porostlá vinnou révou. Návštěva tohoto kraje tak jistě potěší všechny milovníky tohoto lahodného moku.

celý článek

 

Crystal Cathedral

Crystal Cathedral

V jižní Kalifornii se v okrese Orange County nachází městečko Garden Groove, které se pyšní opravdovým unikátem. Do nebe se zde tyčí neobvyklý moderní chrám lákající pozornost nejen věřících, ale i ateistů. Tato opravdu neobvyklá stavba ze skla a oceli obdržela od svého vzniku v roce 1980 hned několik architektonických ocenění.

celý článek

 

Universal Studios – svět kouzel

Universal Studios – svět kouzel

Na okraji Los Angeles se na ploše 168 hektarů rozkládají Universal Studios Hollywood, které jsou největším fungujícím filmovým a televizním studiem a tematickým zábavním parkem. Studia byla založena v roce 1912 a jsou tak nejstaršími ve Spojených státech amerických a také jedněmi z nejstarších filmových studií na světě.

celý článek

 

Letíme do USA

Letíme do USA

Láká Vás navštívit některé z mnoha nádherných míst v USA? V dnešní době to není žádný problém, ale ještě než odletíte, měli byste se seznámit se všemi důležitými informacemi, aby Vaše dovolená proběhla dle Vašich představ.

celý článek

 

Vlakem napříč USA

Vlakem napříč USA

Víte, že je stále ještě možné projet napříč Spojenými státy americkými vlakem? Stejně jako za starých časů Indiánů, zlatokopů a dobývání Divokého západu, můžete i dnes nastoupit do vlaku, vrátit se v myšlenkách o století zpět a vychutnat si jízdu po kolejích. Tyto mimořádné zájezdy organizuje CK Alvarez.

celý článek

 

Za nejstaršími kolotoči do Santa Cruz

Za nejstaršími kolotoči do Santa Cruz

Na severu Kalifornie se u severního cípu zátoky Monterey Bay rozkládá asi 250 tisícové město Santa Cruz, které je okresním a hlavním městem Santa Cruz County. Prolíná se v něm maloměstská Kalifornie s venkovskou atmosférou, přesto má město díky své univerzitě kosmopolitního ducha.

celý článek

 

Za studenty do Berkeley

Za studenty do Berkeley

V okolí kalifornského San Francisca se nachází spousta zajímavých míst k navštívení. Jedním z nich je například univerzitní městečko Berkeley situované v Sanfranciské zátoce, za mostem Bay Bridge. Má asi 105 tisíc obyvatel, ukrývá univerzitu i jaderné výzkumné ústavy.

celý článek

 

Lake Tahoe

Lake Tahoe

V severní části kalifornského pohoří Sierra Nevada se rozprostírá jezero Lake Tahoe, které je celoročním rekreačním útočištěm již déle než sto let. Leží v nadmořské výšce okolo 1800 metrů a je ze všech stran obklopeno horami. Okolí je proto ideální pro pěší túry a kempování, samotné jezero samozřejmě umožňuje provozovat nejrůznější vodní sporty.

celý článek

 

Palm Springs – oáza uprostřed pouště

Palm Springs – oáza uprostřed pouště

V typickém pouštním prostředí jižní Kalifornie se rozkládá město Palm Springs, které je od doby svého vzniku vyhledávaným rekreačním střediskem americké smetánky a celebrit. Miliony dalších návštěvníků sem každoročně láká hlavně skvělé koupání, golf, tenis, relaxace a osobitý životní styl.

celý článek

 

San Francisco

San Francisco

San Francisco je považováno za jedno z nejpůvabnějších měst západního pobřeží Spojených států. Byť svou velikostí a významem nedosahuje takového postavení jako New York, Los Angeles či další velkoměsta, na žebříčku turistické popularity se zcela suveréně drží na čelních místech.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko