Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Chystáte se za oceán? Pořiďte si kvalitní cestovní pojištění

Chystáte se za oceán? Pořiďte si kvalitní cestovní pojištění

Chystáte se letos okusit slavnou Ameriku na vlastní kůži? Podrobný plán cesty už máte určitě připravený. Zařídili jste si kromě víza nebo registrace ESTA i kvalitní cestovní pojištění?

celý článek

 

Dovolená v Karibiku - plavba lodí

Dovolená v Karibiku - plavba lodí

Dovolená snů představuje pro většinu koupání v průzračném moři, lenošení na bílých, prosluněných plážích, olemovaných plamami a možnost výletů za historickými památkami či krásami přírody. Dovolená v Karibiku naplňuje tento sen a uskutečníte-li ho v podobě plavby luxusní lodí, poznáte hned několik rajských ostrovů najednou.

celý článek

 

Balóny nad Albuquerque

Balóny nad Albuquerque

Na jihozápadě USA se jen několik hodin jízdy od hranic s Mexikem rozkládá město Albuquerque, které je dnes hlavním a největším městem státu Nové Mexiko. Albuquerque je z jedné strany obklopeno pouští a z druhé jej ohraničují vrcholky pohoří Sandia. Kromě přírody láká město na své staré centrum s rozmanitými krámky a romantickými kostely.

celý článek

 

Knott´s Berry Farm and Soak City - kalifornský zábavní park

Knott´s Berry Farm and Soak City - kalifornský zábavní park

Tematický park Knott's Berry Farm je situovaný v Buena Parku v jihokalifornském Orange County, což je zhruba půl hodiny cesty autem z centra Los Angeles. Jde o první zábavní park v USA, který se pyšní více jak 165 různými atrakcemi, nutno podotknout, že některé z atrakcí jsou jen pro silnější povahy.

celý článek

 

Západ USA - křížem krážem národními parky

Západ USA - křížem krážem národními parky

Už několikátý den azuro! Kdy jsem tady vlastně viděla naposledy mrak nebo déšť? Ve výšce kolem 2 000 m.n.m., teplota kolem 70° Fahrenheita (cca 20°C), v bludišti červenožlutých skal, nad nimiž se klene blankytně modrá obloha. Poskakující chipmunkové dodávají okamžiku atmosféru absolutní pohody. Místo polohy? Národní park Bryce Canyon v americkém Utahu.

celý článek

 

USA na míru - za krásami Floridy a Miami

USA na míru - za krásami Floridy a Miami

Dovolená na Floridě - kdo by po ní netoužil? Odpočívat na sluncem vyhřátých plážích, koupat se ve vlnách oceánu, dovádět v těch nejlepších zábavních parcích, objevovat krásy přírodních rezervací či navštívit slavná životem pulzující města. To vše si v tomto nejlidnatějším americkém státě můžete splnit. Vy ještě nemáte sbaleno?

celý článek

 

Gettyho vila hostí jednu z největších sbírek antického umění

Gettyho vila hostí jednu z největších sbírek antického umění

V roce 2006 byla v kalifornské Santa Monice znovuotevřena honosná Gettyho vila, která hostí jednu z největších sbírek antického umění a vystavuje starověké řecké, etruské a římské artefakty. Je tak další částí J. Paul Getty Musea, které je považováno za jedno z nejlepších muzeí v Los Angeles.

celý článek

 

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hlavním městem amerického státu Connecticut je Hartford, v němž žije okolo 130 tisíc obyvatel. Díky množství pojišťoven, které se na území metropole nachází, bývá Hartford často nazýván “hlavním městem pojišťovnictví”. To však není jediné, čím město vyniká, sídlí v něm také mnoho univerzit a pochází odtud hokejový klub Hartford Wolf Pack.

celý článek

 

Na Floridu za aligátory, krásnou přírodou i zábavou

Na Floridu za aligátory, krásnou přírodou i zábavou

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Poslanec Jandák kdysi komentoval nákup bytu Stanislava Grose v Miami slovy, že na Floridě je „jenom smrad, důchodci a krokodýli“. Vypadá to, že pan Jandák na Floridě nikdy nebyl. My jsme během naší cesty viděli nádherné přírodní scenérie, vyhlášené pláže i zábavní parky, odpalovací rampu pro raketoplány i nejjižnější místo spojených států. A skoro všude to vonělo …

celý článek

 

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

Podmořský svět ve floridském akváriu v Tampě

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Při naší dovolené na Floridě mě vedle Národního parku Everglades a města Miami nejvíce zaujalo podmořské akvárium v Tampě. Bez ploutví, brýlí a masky si tu každý může z blízka prohlédnout krásy podmořského světa. V obrovských akváriích zde mezi korály žijí žraloci, rejnoci, mořské želvy, murény, mořští koníci, medůzy a další mořští živočichové.

celý článek

 

Expedice napříč USA - národní parky IV.

Expedice napříč USA - národní parky IV.

Během našeho čtvrtého a posledního putování po národních parcích USA, které absolvujeme s manžely Sovišovými, se z oblasti Středozápadu přesuneme na východní pobřeží, které je omýváno Atlantikem. Budeme obdivovat indiánská sídliště, fantastické skalní mosty, divokou přírodu a nakonec zakotvíme v New Yorku. Určitě to bude stát za to!

celý článek

 

Expedice napříč USA - národní parky III.

Expedice napříč USA - národní parky III.

S nadšenými cestovateli, manžely Sovišovými z Rýmařova, jsme v minulých článcích již procestovali pořádný kus Ameriky. Viděli jsme spoustu krásných národních parků i světoznámých metropolí, ale hodně toho máme ještě před sebou. V dnešním pokračování se přesuneme z jihozápadu na středozápad, konkrétně do Nevady, Arizony, Utahu.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko