Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Dějiny New Yorku aneb jak vznikalo hlavní město světa

Dějiny New Yorku aneb jak vznikalo hlavní město světa

Jedno z největších a nejlidnatějších měst na území Spojených států amerických nemá sice tak bohatou historii jako mnohá evropská velkoměsta, přesto jsou jeho dějiny velmi zajímavé. V roce 2009 oslavilo město New York stojedenácté jubileum svého založení.

celý článek

 

Times Square - neonové srdce New Yorku

Times Square - neonové srdce New Yorku

Kdo nenavštívil Times Square, jako by nebyl v New Yorku! I takovou důležitost přisuzují mnozí Neworčané, ale také turisté snad nejznámějšímu náměstí této metropole. Je to totiž místo, na němž zůstanete ohromeně stát s otevřenou pusou a budete sledovat cvrkot kolem sebe.

celý článek

 

Americké Panenské ostrovy

Americké Panenské ostrovy

Americké Panenské ostrovy jsou územím nezačleněným do USA, skládají se z 3 větších ostrovů Sain Croix, Saint John a Saint Thomas a dalších 50 menších ostrůvků. Tyto Ostrovy objevil Kryštof Kolumbus roku 1493.

celý článek

 

NP Kenai - severská divočina (téměř) na dosah

NP Kenai - severská divočina (téměř) na dosah

Na jižním pobřeží Aljašky, jihozápadně od Anchorage, leží poloostrov Kenai. Velká část poloostrova je chráněným územím, reprezentovaným především Kenai National Wildlife Refuge a Kenai Fjords National Park. Obě dvě patří díky své poměrně dobré dopravní dostupnosti a blízkosti města Anchorage k nejnavštěvovanějším na Aljašce.

celý článek

 

Havaj - Ostrovy blaženosti

Havaj - Ostrovy blaženosti

Souostroví Hawaii, známé jako Ostrovy blaženosti, se nachází uprostřed Tichého oceánu. Skládá se z mnoha ostrůvků a atolů, čtyř větších – Kauai, Oahu, Maui a Big Island a dvou menších ostrovů – Molokai a Lanai.

celý článek

 

St. Augustine – vzpomínka na koloniální minulost

St. Augustine – vzpomínka na koloniální minulost

Na severovýchodním pobřeží Floridy se nachází městečko St. Augustine (Svatý Augustýn), které je nejstarším městem ve Spojených státech amerických. Jeho historie sahá až do roku 1565, kdy bylo založeno Španěly a nezapře tedy své evropské kořeny.

celý článek

 

Wupatki – neklidné místo pro život

Wupatki – neklidné místo pro život

Americká Arizona je oblastí s největší koncentrací původních indiánských obydlí – puebel. Jedním z těchto míst je i Wupatki Pueblo, které bylo spolu s dalšími historickými památkami tohoto typu roku 1924 zařazeno pod ochranu rezervace s názvem Národní Monument.

celý článek

 

Aljaška - Za kouzlem Severu

Aljaška - Za kouzlem Severu

Krásná příroda, dobrodružství, vlci, medvědi, zlatokopové... něco podobného se mnoha lidem nejspíše vybaví, jakmile uslyší slovo Aljaška. Toto kdysi ruské území je nejsevernějším státem USA, přičemž od ostatních států jej dělí celá Kanada.

celý článek

 

Ledová královna Mount McKinley

Ledová královna Mount McKinley

Na severu severoamerického kontinentu se v Aljašských horách ukrývá obrovský horský masív Mount McKinley tvořený sněžnou masou. Se svou výškou 6194 metrů nad mořem je nejvyšším vrcholem Severní Ameriky a přitahuje horolezce ze všech koutů světa.

celý článek

 

Hoover Dam – obr mezi přehradami

Hoover Dam – obr mezi přehradami

Na rozmezí amerických států Nevada a Arizona se nachází betonová klenbová přehrada, která byla přes řeku Colorado vybudovaná ve 30. letech 20. století. Své jméno Hoover Dam získala po americkém prezidentovi Hooverovi a ve své době byla největší přehradou na světě.

celý článek

 

Národní park Rocky Mountain

Národní park Rocky Mountain

V srdci USA ve státě Colorado láká k návštěvě Rocky Mountain National Park. Je to vysokohorský národní park o rozloze 1 076 km², založený již v roce 1915. Přitahuje především ty, kterým učarovala horská příroda se vším, co k tomu patří – pěší túry, průzračně čistý vzduch, členitý terén, nádherné výhledy, horská fauna a flóra.

celý článek

 

Alcatraz - skála v sanfranciské zátoce

Alcatraz - skála v sanfranciské zátoce

Je jen málo ostrovů, o kterých by bylo natočeno tolik filmů. A to i přesto, že je nevelký a neoslňuje rozsahem svých přírodních krás. Řeč je o ostrově Alcatraz, jenž se stal nechvalně proslulý kvůli svému vězeňskému zařízení.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko