Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Alcatraz - skála v sanfranciské zátoce

Alcatraz - skála v sanfranciské zátoce

Je jen málo ostrovů, o kterých by bylo natočeno tolik filmů. A to i přesto, že je nevelký a neoslňuje rozsahem svých přírodních krás. Řeč je o ostrově Alcatraz, jenž se stal nechvalně proslulý kvůli svému vězeňskému zařízení.

celý článek

 

Key West – téměř český Karibik

Key West – téměř český Karibik

Na jihovýchodním konci souostroví Florida Keys se nachází ostrov Key West, který je nejjižnějším místem kontinentálních Spojených států. Pokud zavítáte na toto jedinečné místo, budete jeho krásou jistě naprosto okouzleni, stejně tak jako byl v minulosti i spisovatel Ernest Hemingway.

celý článek

 

Mohavská poušť - země pistolníků a mimozemšťanů

Mohavská poušť - země pistolníků a mimozemšťanů

Nad pustou krajinou se tetelí horký vzduch a je úplné bezvětří, takže kdyby tady rostl nějaký strom, ani lístek by se nepohnul. Místo stromů jsou však k vidění jen kaktusy a stromovité sukulenty. K malé vesnici s dřevěnými domky se z dálky blíží jezdec na koni...

celý článek

 

Za indiány do Phoenixu

Za indiány do Phoenixu

Phoenix ležící na jihozápadě Spojených států amerických je s rozlohou 1 230,5 km² osmým největším městem USA a zároveň také hlavním městem vyprahlého státu Arizona. Dnes zde žije kolem 2 milionů obyvatel, z nichž mnozí jsou potomky původních indiánských kmenů.

celý článek

 

Joshua Tree National Park - v žáru mohavské pouště

Joshua Tree National Park - v žáru mohavské pouště

Jestliže uslyšíte jméno „Joshua Tree“, mnozí z vás si možná vybaví album irské skupiny U2. Avšak tento název patří především stromovité agávi Yucca brevifolia (česky juka krátkolistá). Roste v mohavské poušti, dožívá se stáří až tisíc let a za své anglické jméno vděčí mormonům, kterým připomínala biblického Jozueho se vztaženýma rukama.

celý článek

 

Hollywood – to nejsou jen písmenka na skále

Hollywood – to nejsou jen písmenka na skále

Snad nejznámější a nejnavštěvovanější čtvrtí amerického města Los Angeles je Hollywood. Není to jen centrum amerického filmového a televizního průmyslu, ale také zábavy, nákupů a nočního života. To vše rádi vyhledávají turisté toužící přičichnout k jeho slávě.

celý článek

 

Západním pobřežím USA trochu jinak....

Západním pobřežím USA trochu jinak....

Odlet z Prahy, jak jsme u ČSA zvyklí, byl načas, poté krátký přestup v Paříži a po jedenáctihodinovém letu nás konečně čeká přistání v Los Angeles. Již při kroužení nad tímto velkoměstem je nám všem jasné, že se jedná opravdu o gigant mezi městy.

celý článek

 

Opojné Las Vegas

Opojné Las Vegas

Na světě neexistuje snad žádné jiné město, které by tolik překypovalo kýčem, nevkusem, bohatstvím, neřestí, hazardem a zároveň bylo tak romantické jako Las Vegas. Chodí se sem bavit nejbohatší lidé světa a město se stalo jakýmsi symbolem celého státu Nevada.

celý článek

 

Aspen – hurá mezi celebrity!

Aspen – hurá mezi celebrity!

Ať jste vyznavači sjezdového lyžování nebo snowboardingu, nikde v Americe se nevydovádíte lépe, než v Coloradském Aspenu. Středisko, které se stalo Mekkou lyžařů snad z celého světa, najdeme na východních svazích Skalistých hor, v blízkosti oblasti Snowmass.

celý článek

 

Empire State Building – královna New Yorku

Empire State Building – královna New Yorku

Ať už se pohybujete v kterékoliv části New Yorku, odevšad se vám naskýtá výhled na nepřehlédnutelnou dominantu města – budovu Empire State Building. Ta se po pádu budov komplexu World Trade Center po 29 letech stala opět nejvyšší budovou New Yorku.

celý článek

 

Yosemitský NP - za medvědy do Uz-u-mati

Yosemitský NP - za medvědy do Uz-u-mati

Yosemitský národní park je třetím nejstarším parkem ve Spojených státech Amerických a patří mezi nejnavštěvovanější místa v zemi. I když leží pouhých 6 hodin jízdy od Los Angeles a je snadno přístupný i ze San Francisca, najdete zde drsnou horskou a nedotčenou přírodu. Území národního parku dnes pokrývá plochu 3080 km2 v centrální Kalifornii.

celý článek

 

Manhattan

Manhattan

Manhattan, ekonomické, administrativní i kulturní centrum New Yorku, je doslova městem mnoha tváří a pestrobarevnou směsicí různých národností i zájmových skupin. Snad právě proto si získá srdce každého, kdo ho alespoň jednou navštívil. Uvidíte, že ani vy nebudete výjimkou.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko