Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Los Angeles, Griffith Park – pokochejte se hvězdami

Los Angeles, Griffith Park – pokochejte se hvězdami

Pokud si budete chtít při návštěvě kalifornského Los Angeles na chvíli odpočinout od ruchu velkoměsta, vydejte se do Griffith Parku, který se rozkládá na 1600 hektarech členitých kopců a zalesněných údolí severně od centra města. Můžete se zde pokochat památkami, rozložit si piknik nebo se projet na koni, záleží jen na vás, jaký typ odpočinku upřednostňujete.

celý článek

 

Beverly Hills – město bohatých

Beverly Hills – město bohatých

V západní části Los Angeles se rozkládá čtvrť Beverly Hills, jejímiž obyvateli jsou převážně filmové hvězdy a nejrůznější celebrity. Můžete zde proto okukovat milionářské vilky, před nimiž parkují nejdražší modely aut a které mají v zahradě bazén o velikosti půlky fotbalového hřiště. Beverly Hills je považováno za samostatné město mající vlastní zákony a předpisy.

celý článek

 

Disneyland – splněný dětský sen

Disneyland – splněný dětský sen

Asi hodinu jízdy autem na jih od Los Angeles se ve městě Anaheim rozkládá jeden z nejnavštěvovanějších zábavních parků nejen v Kalifornii, ale v celých Spojených státech amerických. Disneyland byl otevřen v červenci roku 1955 a je dokonalým iluzivním světem, který se však dětským návštěvníkům zdá být velmi reálný.

celý článek

 

Oakland

Oakland

Ve státě Kalifornie se v okrese Alameda rozkládá město Oakland, které bylo v minulosti malým předměstím San Francisca. V samostatné město se rozvinulo v době, kdy se stalo konečnou stanicí transkontinentální železnice za západním pobřeží Spojených států amerických.

celý článek

 

Mono Lake – Mrtvé moře Západu

Mono Lake – Mrtvé moře Západu

Na severu Kalifornie, poblíž východního okraje Yosemitského národního parku, se na ploše 155 čtverečních kilometrů rozkládá jedno z nejbizarněji vypadajících míst ve Spojených státech a jedno z nejstarších jezer na světě, Mono Lake. Tato jedinečná vodní nádrž je údajně stará více jak 760 000 let.

celý článek

 

San Diego County

San Diego County

Na jihu Kalifornie se na ploše 10 tisíc kilometrů čtverečních rozprostírá kraj San Diego County, pro který jsou charakteristické skalnaté útesy, písečné pláže, pobřežní mokřady a ve vnitrozemí hornatá otevřená krajina. Nejdůležitějším a největším městem je San Diego rozkládající se nedaleko hranic s Mexikem.

celý článek

 

Kalifornie - Morro Bay

Kalifornie - Morro Bay

Na jihu Kalifornie byl roku 1870 založen přímořský přístav Morro Bay, který měl sloužit jako centrum přepravy produktů z okolních dobytčích a mléčných farem. Dnes již tomuto účelu neslouží, hlavním průmyslovým odvětvím se stal turistický ruch.

celý článek

 

San Francisco - Mission Dolores

San Francisco - Mission Dolores

Nejstarší stavbou v kalifornském San Franciscu je Mission Dolores z roku 1791, která je ztělesněním španělských náboženských koloniálních kořenů. Misii, jejíž oficiální název zní Missin of San Francisco de Asis, založil otec Junípero Serra. Do dnešních dní se jí podařilo dochovat v neporušeném stavu.

celý článek

 

Sacramento

Sacramento

V severní Kalifornii se rozkládá město Sacramento, které je od 1. ledna roku 1855 hlavním městem státu a se svým půl milionem obyvatel je také sedmým největším městem v zemi. Je kulturním a ekonomickým centrem oblasti, sídlí zde úřady i slavný kalifornský guvernér, kterým je někdejší hollywoodský herec Arnold Schwarzenegger.

celý článek

 

Los Angeles - Chinatown

Los Angeles - Chinatown

V centru Los Angeles se nedaleko nejstarší části města zvané El Pueblo rozrostla čínská čtvrť Chinatown s nesčetnými asijskými krámky a restauracemi. Od svého vzniku v roce 1870 si stále uchovává tvář exotického světa, na hony vzdáleného od zbytku metropole. Mísí se zde několik asijských kultur, krátká zastávka tak určitě stojí za to.

celý článek

 

Los Angeles - Hollywood Bowl

Los Angeles - Hollywood Bowl

V kalifornském Los Angeles se uprostřed kopců Hollywood Hills krčí aréna známá jako Hollywood Bowl. Jde o přírodní amfiteátr, jehož akustika sice nepatří mezi nejlepší, zato atmosféra je zde naprosto jedinečná a bezkonkurenční.

celý článek

 

San Jose – srdce Silicon Valley

San Jose – srdce Silicon Valley

Ve střední části Kalifornie se na konci Sanfranciské zátoky rozkládá San Jose, které je jedním z mála původních koloniálních měst Ameriky. V současnosti je také třetím největším městem ve státě a co do počtu obyvatel předčí i San Francisco. Toto rušné a moderní středisko je považováno za kulturní a obchodní centrum oblasti.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko