Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Gold Country, Kalifornie

Gold Country, Kalifornie

V zeměpisném srdci amerického státu Kalifornie se rozkládá oblast zvaná Gold Country, která je ztělesněním náhlého úspěchu. V dávných dobách býval tento kraj nazýván opravdovým El Doradem. Na své objevitele zde totiž čekaly bohaté žíly zlata, známé jako Mother Lode.

celý článek

 

Kalifornie nepoznaná – 4 NEJ, která jste určitě nevěděli!

Kalifornie nepoznaná – 4 NEJ, která jste určitě nevěděli!

O Kalifornii už se popsala kvanta papíru – o městě andělů, neboli Los Angeles, kosmopolitním San Francisku, mekce počítačového průmyslu Silicon Valley… Pojďte se ale na tyto symboly Spojených států podívat jinou optikou. Víte třeba, kde roste největší organismus na Zemi? Nebo které místo drží prvenství v černé statistice oblíbenosti mezi sebevrahy?

celý článek

 

San Diego – město zábavy

San Diego – město zábavy

Přímořské město San Diego se rozkládá na jihozápadním okraji Kalifornie, nedaleko hranic s Mexikem. Jde o rychle se rozvíjející město s nablýskanými mrakodrapy, které si své renomé získává rovněž díky mnoha muzeím a uměleckým scénám. San Diego láká turisty z celého světa také příjemným počasím, které zde panuje během celého roku.

celý článek

 

Jazykové kurzy v zahraničí - třeba v USA

Jazykové kurzy v zahraničí - třeba v USA

Díky moderním komunikačním technologiím se zkracují vzdálenosti a svět se stává „menším“. Stále se zvyšuje potřeba komunikace i na mezinárodní úrovni a výuka cizích jazyků se stává běžnou součástí vzdělávání. Jednou z možností, jak studovat cizí řeč skutečně intenzivně a dosáhnout během krátké doby znatelného pokroku, jsou jazykové kurzy v zahraničí.

celý článek

 

Santa Monica

Santa Monica

Pokud toužíte poznat to nejlepší, co americká Kalifornie nabízí, vydejte se do čtvrti Santa Monica. Ta se rozkládá na vysokém útesu nad několik kilometrů dlouhou, širokou písečnou pláží Santa Monica Bay. Je to místo plné zábavy, luxusu, letních radovánek, kde hřejivé slunce střídá chladivý mořský vánek.

celý článek

 

Los Angeles - Museum of Tolerance

Los Angeles - Museum of Tolerance

Jedním ze zajímavých losangeleských muzeí je Museum of Tolerance nacházející se v oblasti Beverly Hills. Je věnováno podpoře tolerance a porozumění mezi jednotlivými národy. Zaměřuje se na dějiny rasismu a předsudků v USA a také na evropský holocaust. Vše zkoumá jak v historickém, tak i v současném kontextu.

celý článek

 

Watts Towers

Watts Towers

Asi 10 mil jižně od centra Los Angeles se rozkládá poměrně chudá černošská čtvrť South Central LA, kde se tyčí věže Watts Towers, které jsou považovány za mistrovské dílo lidového umění. Po dlouhých 33 let je budoval italský rodák a umělec Simon Rodia žijící v letech 1879 – 1965.

celý článek

 

San Francisco - Wells Fargo History Museum

San Francisco - Wells Fargo History Museum

Jedním z velmi zajímavých muzeí, na která můžete narazit během procházky ulicemi kalifornského San Francisca, je Wells Fargo History Museum. To pojednává o historii nejvýznamnější bankovní a dopravní společnosti na americkém Západě – Wells Fargo & Co.

celý článek

 

Orange County

Orange County

Orange County je sice malý, ale ekonomicky velmi rozvinutý okres ve státě Kalifornie ve Spojených státech amerických. Toto vyprahlé, prosluněné území bývalo v minulosti poseto pomerančovníkovými sady a farmami. Odtud také pochází jeho název.

celý článek

 

Monterey – město sardinek

Monterey – město sardinek

Zhruba v polovině kalifornského tichomořského pobřeží leží na okraji zálivu Monterey Bay malé rybářské městečko Monterey. Právě zde v roce 1602 přistál španělský objevitel Sebastián Vizcaíno a pojmenoval zátoku po svém mecenáši, hraběti z Monterrey. Posádka lodě se zde usadila a začala budovat vesnici.

celý článek

 

Okružní plavby lodí - nový způsob dovolené

Okružní plavby lodí - nový způsob dovolené

Rádi poznáváte nová místa, na své dovolené chcete navštívit co nejvíc měst, památek, zajímavých míst a přitom se neradi vzdáváte svého pohodlí a luxusu, který si na dovolené zasloužíte? Pak je tu právě pro vás zcela nový způsob trávení dovolené. Pokud hledáte něco jiného, než jen klasický pobyt v exotické destinaci, je pro vás ideální plavba lodí.

celý článek

 

Los Angeles, Griffith Park – pokochejte se hvězdami

Los Angeles, Griffith Park – pokochejte se hvězdami

Pokud si budete chtít při návštěvě kalifornského Los Angeles na chvíli odpočinout od ruchu velkoměsta, vydejte se do Griffith Parku, který se rozkládá na 1600 hektarech členitých kopců a zalesněných údolí severně od centra města. Můžete se zde pokochat památkami, rozložit si piknik nebo se projet na koni, záleží jen na vás, jaký typ odpočinku upřednostňujete.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko