Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Expedice napříč USA - národní parky III.

Expedice napříč USA - národní parky III.

S nadšenými cestovateli, manžely Sovišovými z Rýmařova, jsme v minulých článcích již procestovali pořádný kus Ameriky. Viděli jsme spoustu krásných národních parků i světoznámých metropolí, ale hodně toho máme ještě před sebou. V dnešním pokračování se přesuneme z jihozápadu na středozápad, konkrétně do Nevady, Arizony, Utahu.

celý článek

 

Mann´s Chinese Theatre v Los Angeles

Mann´s Chinese Theatre v Los Angeles

Divadlo Mann´s Chinese Theatre je jednou z nejznámějších památek v americkém Hollywoodu. Jde o kino, jehož fasáda připomíná čínský chrám. Otevřeno bylo v roce 1927, kdy zde byla uvedena slavnostní premiéra „Krále králů“ od Cecila B. De Millea.

celý článek

 

Národní park Death Valley

Národní park Death Valley

Death Valley, neboli česky Údolí smrti, podle názvu nezní zrovna jako místo, kam by se chtěl člověk někdy podívat. Pokud však nedáte na první dojem a nenecháte se odradit, budete překvapeni, kolik krásy a zajímavostí se pod tímto názvem ukrývá. Jde totiž o nejníže položené místo Kalifornie, Ameriky a vlastně i celé západní polokoule.

celý článek

 

Beverly Hills – domy filmových hvězd

Beverly Hills – domy filmových hvězd

Beverly Hills situované v západní části kalifornského města Los Angeles, je již po mnoho let oblíbenou a vyhledávanou čtvrtí lidí ze showbyznysu. Zdejšími obyvateli jsou převážně filmové hvězdy, celebrity a lidé působící v zábavním průmyslu, kteří zde vystavují na odiv své bohatství. Jejich honosné příbytky jsou odrazem životního úspěchu každého z nich.

celý článek

 

Huntingenova knihovna v Los Angeles

Huntingenova knihovna v Los Angeles

K největším skvostům losangeleské Pasadeny dnes patří Huntington Library, tedy Huntingtonova knihovna, která se stala oblíbenou nejen u badatelů, ale také u široké veřejnosti. Budova, ve které sídlí, byla postavena v letech 1909 – 1911 ve stylu beaux-arts.

celý článek

 

Los Angeles - procházka po Sunset Boulevard

Los Angeles - procházka po Sunset Boulevard

Z centra Los Angeles se v délce 42 km táhne směrem na západ až k Pacific Coast Highway obchodní ulice Sunset Boulevard. Původně šlo jen o prašnou cestu spojující hollywoodská studia se sídly filmových hvězd, ale dnes je jednou z nejproslulejších ulic na světě, jejíž jméno je odrazem luxusu a slávy.

celý článek

 

USA - ikony jihozápadu

USA - ikony jihozápadu

Při slově Amerika si většinou vybavíme New York, hamburger, Hollywood nebo přihlouplé televizní seriály. Amerika je pestrou škálou životních stylů, ras, šokujících pravidel a protikladů. Otevřený a nenucený přístup k cizincům je možná nejnápadnější vlastností Američanů. Jejich obvyklé “how are you - jak se máš“ Evropany snadno okouzlí a podlehnou této okaté srdečnosti.

celý článek

 

Marin Headlands - oáza klidu na dosah San Franciska

Marin Headlands - oáza klidu na dosah San Franciska

Sanfranciský Golden Gate Bridge je na svém severním konci ukotven do zvlněné krajiny Marin Headlands. Jde o nedotčenou divokou oblast, kde jsou útesy bičovány větry, pobřeží je lemováno pustými plážemi a ve vnitrozemí se nachází chráněná údolí. V minulosti toto území sloužilo jako obranná vojenská základna, nyní je chráněno.

celý článek

 

Hearst Castle - nablýskané hřiště

Hearst Castle - nablýskané hřiště

Pokud chcete vidět jeden z nejokázalejších a nejextravagantnějších domů na světě, vydejte se do jižní Kalifornie, do městečka San Simeon, nad nímž se na kopci tyčí Hearst Castle. Toto sídlo s muzeem a třemi domy pro hosty nechal postavit mediální magnát William Randolph Hearst. Dnes se řadí k největším turistickým atrakcím v tomto americkém státě.

celý článek

 

Anza – Borrego Desert State Park - unikátní kus pouště

Anza – Borrego Desert State Park - unikátní kus pouště

Na jihu Kalifornie se rozprostírá největší kalifornský státní park Anza – Borrego Desert State Park, který chrání unikátní kus členité pouště. Nabízí nekonečné možnosti pěších výletů, táboření a pozorování volně žijící zvěře. Území parku je protkáno 500 mílemi nezpevněných cest a dalších 110 mil pak bylo upraveno na turistické trasy.

celý článek

 

Los Angeles - Pasadena

Los Angeles - Pasadena

Jednou z městských čtvrtí Los Angeles je Pasadena rozkládající se na ploše asi 60 km2, kde žije okolo 135 tisíc obyvatel. Je směsicí tvořivosti a bohatství, městem s unikátním kulturním bohatstvím.

celý článek

 

Expedice napříč USA - národní parky II.

Expedice napříč USA - národní parky II.

Přinášíme vám druhý díl zajímavého seriálu o putování po národních parcích USA, kde nám jsou průvodci manželé Sovišovi z Rýmařova. Seznamují nás s přírodními krásami, které bychom si při návštěvě tohoto koutu světa rozhodně neměli nechat ujít. V dnešním článku nám přiblíží své pocity z národních parků Sequoia a Yosemite, návštěvy města duchů i Údolí smrti.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko