Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Státy, města, národní parky

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „USA“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: USA.

Chelsea - architektonická perla New Yorku

Chelsea - architektonická perla New Yorku

I v přelidněném Manhattanu je možné nalézt místa, kde se budete cítit, jako byste se vrátili zpět v čase. Jedním z takových míst je i městská čtvrť Chelsea, kde naleznete klid a mír v jednom z mnoha místních parků a můžete zavzpomínat na tzv. starý New York.

celý článek

 

Broadway – chlouba amerického divadelnictví

Broadway – chlouba amerického divadelnictví

Jednou z nejstarších avenue protínající New York je Broadway, která se proslavila zejména velkým počtem muzikálových a činoherních divadel. Vznikla v dobách, kdy se město ještě jmenovalo Nový Amsterodam, na místě bývalé indiánské stezky Wickquasgeck.

celý článek

 

Coney Island

Coney Island

V nejjižnější části newyorské čtvrti Brooklyn se rozkládá poloostrov Coney Island, který byl dříve ostrovem – odtud také jeho název. Proslul zejména díky legendárnímu zábavnímu parku, jehož popularita dosáhla vrcholu počátkem 20. století.

celý článek

 

Cloisters museum – na dosah středověku

Cloisters museum – na dosah středověku

Na vyvýšeném severním konci Manhattanu je v prostorách středověkého kláštera umístěno Cloisters Museum, které ukrývá díla středověkého umění. Samotný klášter se rozkládá v newyorském Fort Tryon Parku, ze kterého se lidem naskýtá skvělý výhled na klikatící se řeku Hudson.

celý článek

 

Milionářská sídla a celebrity, to je Long Island

Milionářská sídla a celebrity, to je Long Island

Jen co by kamenem dohodil se nedaleko Manhattanu v délce asi 200 km táhne ostrov Long Island, který je se svými 7 a půl miliony obyvatel nejlidnatějším ostrovem v celých Spojených státech amerických. S rozlohou 3 567 km² je pak také největším ostrovem kontinentálních států USA.

celý článek

 

The Villages – kde žijí zbohatlíci

The Villages – kde žijí zbohatlíci

Newyorské čtvrti Greenwich Village a East Village byly v minulosti rájem volnomyšlenkářů, umělců, básníků, spisovatelů, rebelů a bohémů. V současnosti jsou přitažlivé nejen pro turisty, ale také pro obyčejné Newyorčany, kteří obdivují zdejší pestrost možnosti vyžití.

celý článek

 

New York - Bronx Zoo

New York - Bronx Zoo

Častým cílem návštěvníků New Yorku, kteří si chtějí na chvíli odpočinout od betonové džungle velkoměsta, se stává zoo v městské čtvrti Bronx. Právě zde si mohou lidé připadat jako v džungli opravdové a mají možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

celý článek

 

Chrysler Building - až do nebes…

Chrysler Building - až do nebes…

Opravdu nepřehlédnutelnou dominantou Manhattanu je mrakodrap Chrysler Building tyčící se do výšky 320 metrů. Jako první mrakodrap na světě tak překročil výšku slavné Eiffelovy věže a stal se odrazem slávy amerického automobilového průmyslu.

celý článek

 

Chinatown & Little Italy – trochu jiná Amerika

Chinatown & Little Italy – trochu jiná Amerika

New York je městem, kde se setkáte snad se všemi kulturami a národnostmi světa a s nimi spojenými tradicemi, zvyky i kuchyněmi. Díky jeho gigantické rozloze se do něj všechna tato obrovská pestrost, jež je dána značným přílivem imigrantů v minulosti, bez problémů vejde.

celý článek

 

New York - City Hall a okolí

New York - City Hall a okolí

V oblasti dolního Manhattanu se nachází dominantní budova radnice City Hall, která se v minulosti stala místem mnoha oslav a demonstrací. I když nepatříte mezi znalce New Yorku, její budovu ozdobenou mohutnou kopulí nemůžete přehlédnout.

celý článek

 

Rockefeller Center – město uprostřed města

Rockefeller Center – město uprostřed města

V samotném centru Manhattanu se na ploše 22 akrů rozkládá Rockefeller Center – soustava 19 obchodních budov, které tvoří největší privátně vlastněný komplex svého druhu na světě. V roce 1987 byl vyhlášen Národní historickou památkou.

celý článek

 

Morgan Library – vášeň nejbohatšího Američana

Morgan Library – vášeň nejbohatšího Američana

V roce 2006 byla po třech letech oprav znovu otevřena proslulá newyorská knihovna Morgan Library, která uchovává řadu vzácných knih, ale také rukopisy, sochy, notové zápisy, malby a kresby starých mistrů. Najdete ji ve čtvrti Murray Hill na americkém Manhattanu.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko