Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Los Angeles - Hollywood Bowl

V kalifornském Los Angeles se uprostřed kopců Hollywood Hills krčí aréna známá jako Hollywood Bowl. Jde o přírodní amfiteátr, jehož akustika sice nepatří mezi nejlepší, zato atmosféra je zde naprosto jedinečná a bezkonkurenční.

Místo v minulosti uctíval indiánský kmen Tongvů, tzv. Gabrieleňové. V současné době sem o teplých letních večerech proudí tisíce lidí na koncert nebo piknik pod hvězdami. Areál se rozkládá na 24 hektarech a nachází se na něm 13 piknikových zón. Od roku 1922 je Hollywood Bowl sídlem LA Philharmonic. Jeviště ve tvaru lastury navrhnul v roce 1929 Lloyd Wright, syn architekta Franka Lloyda Wrighta. Říká se, že amfiteátr byl postaven z části z kulis pro film Robin Hood z roku 1922. Během své existence však bylo několikrát přestavěno. V současné době Hollywood Bowl pojme 18 tisíc sedících diváků, navíc jsou zde ještě vyhledávané lóže vepředu, které si většinou pronajímají soukromé osoby.


Autor: chotda

V sezóně se zde pořádají také koncerty lidové, jazzové a populární hudby a také country. Největší akce zde probíhá vždy 4. července, při oslavách amerického Dne nezávislosti, kdy se zde konají koncerty s ohňostrojem. Vyhlášené jsou také oslavy Easter Sunrise Service nebo Tchaikovsky Spectacular s děly, ohňostroji a vojenskou kapelou.

Pokud vás zajímá historie a současnost této unikátní venkovní scény, navštivte Edmund D. Edelman Hollywood Bowl Museum. Tam můžete shlédnout videonahrávky a prohlédnout si také staré programy a plakáty. K vidění jsou rovněž památeční předměty umělců, kteří zde účinkovali, počínaje houslistou Jaschou Heifetzem a konče Beatles.

- jap -

Předchozí články z USA:
San Jose – srdce Silicon Valley
San Francisco - Fort Point
San Francisco - Castro Street and The Castro Theater
Sierra Nevada – Zasněžené hory
Yosemitský národní park

Článek byl zobrazen 2 868 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko