Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Francisco - Fort Point

Na jižním úpatí snad nejslavnějšího mostu ve Spojených státech amerických – sanfranciského Golden Gate Bridge se nachází historická pevnost Fort Point. V roce 1861 ji vybudovala americká armáda, která měla za úkol střežit Sanfranciskou zátoku před vojenským útokem a také bránit lodě naložené zlatem z kalifornských dolů.

Ze všech pevností, které byly vztyčeny podél pobřeží Tichého oceánu, je Fort Point nejpozoruhodnější. Je typickou ukázkou stavby z cihel a žuly pocházející z doby před občanskou válkou. Cihlové klenby pevnosti jsou pro San Francisco velmi neobvyklé, protože tehdejší dostatek dřeva vybízel spíše k použití dřevěné konstrukce.


Autor: cmh2315fl

Pevnost z vojenského hlediska poměrně brzy zastarala, jelikož by její 3 metry silné zdi nedokázaly odolat náporům moderních zbraní. Nakonec byla v roce 1900 uzavřena, i když během své existence nemusela ve skutečnosti ani jednou čelit napadení. Existence pevnosti byla několikrát v ohrožení, v roce 1906 se její část zřítila při zemětřesení a ve 30. letech 20. století zase o vlas unikla demolici, když měla uvolnit místo pro stavbu mostu Golden Gate Bridge.


Autor: Bernt Rostad

Stavba mostu nakonec začala 5. ledna 1933 a jeho jižní pilíř byl založen 343 metrů od břehu moře, v hloubce 19,8 metrů. Pevnost dnes představuje ideální místo, odkud se můžete kochat výhledem nejen na slavný červený most, ale i na velkou část zálivu. V 70. letech 20. století prošla pevnost Fort Point rozsáhlou rekonstrukcí a v současnosti slouží jako prostory muzea schraňujícího vojenské uniformy a zbraně. Organizované prohlídky vedou správci parku, kteří jsou oděni do stejnokrojů z občanské války.

- jap -

Předchozí články z USA:
San Francisco - Castro Street and The Castro Theater
Sierra Nevada – Zasněžené hory
Yosemitský národní park
Venice – americké Benátky
San Diego - Sea World

Článek byl zobrazen 3 431 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko