Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Venice – americké Benátky

Městečko Venice ležící na okraji Los Angeles založil v roce 1900 tabákový magnát Abbot Kinney jako americkou obdobu italských Benátek. Chtěl tím podnítit kulturní znovuzrození jižní Kalifornie. Vybudoval zde dokonce síť kanálů a dovezl gondoly i s gondoliéry.

Kinney bohužel zapomněl na opakovaný příliv a odliv a tak Venice často sužovaly problémy s odpadními vodami. Přesto tato čtvrť již od počátků své existence lákala bohémy. V prvním desetiletí 20. století se sem stahovali výtržníci, jež navštěvovali zdejší tančírnu a lázeňský dům, v 50. letech minulého století pak přišli beatnici. Také dnes zde pobývá početná populace umělců, kteří si zde vybudovali své ateliéry.


Autor: Daniel

Do dnešních dní se dochovalo jen několik z původních 11 kilometrů kanálů, zbytek byl v roce 1927 zasypán. Tam, jde je dnes na Winward Avenue kruhový objezd, se v minulosti rozkládala hlavní laguna. Odtamtud vedoucí Grand Boulevard sleduje bývalý Grand Canal. Nejlepším místem, ze kterého je možné pozorovat zbývající kanály, je Dell Avenue. Právě tady ještě vodní cesty oživují staré mosty, čluny a všudypřítomné kachny.

Venice Beach nepostrádá cirkusovou atmosféru, o víkendech se na zdejším dřevěném chodníku prohánějí na kolech a bruslích polonazí sportovci. Téměř na každém kroku narazíte na nějakého bláznivého pouličního umělce, jako třeba na žongléra s řetězovými pilami nebo sólového muzikanta, který přitahuje pozornost davů. Muscle Beach, kde trénoval Arnold Schwarzenegger, stále láká kulturisty. Venice Beach je ve dne sice naprosto bezpečná, v noci je však třeba dávat si velký pozor na kapsáře a výtržníky.

- jap -

Předchozí články z USA:
San Diego - Sea World
Koloniální Santa Barbara
Los Angeles - J. Paul Getty Museum
Muzeum našlapaných aut na Floridě
Kennedy Space Center

Článek byl zobrazen 3 669 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko