Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Los Angeles - Chinatown

V centru Los Angeles se nedaleko nejstarší části města zvané El Pueblo rozrostla čínská čtvrť Chinatown s nesčetnými asijskými krámky a restauracemi. Od svého vzniku v roce 1870 si stále uchovává tvář exotického světa, na hony vzdáleného od zbytku metropole. Mísí se zde několik asijských kultur, krátká zastávka tak určitě stojí za to.

První Číňané přišli do Kalifornie v období zlaté horečky, tedy kolem roku 1848. Našli si práci v dolech a na výstavbě železničních tratí. Jelikož se museli během svého pobytu zde potýkat s nevraživostí a předsudky evropských přistěhovalců, vytvořili si pevně spjaté komunity. První čínská čtvrť tak v Los Angeles vznikla již v roce 1870 v místě dnešního nádraží Union Station. V polovině 30. let 20. století však byla přestěhována asi o 820 metrů na sever.


Foto: klášter Thien Hau   Autor: bcmacsac

Dnes již v této rozmanité čtvrti žije a pracuje na 12 tisíc lidí. Za centrum Chinatownu je považováno New Chinatown Central Plaza, kam se dostanete zdobenou branou North Broadway. Central Plaza je zajímavým pěším komplexem, který lemují pestře zbarvené budovy se střechami ve tvaru pagody. Ve zdejších obchodech nakoupíte nejrůznější dovážené zboží, od nefritových šperků a starožitností až po levné bezvýznamné cetky.

I když domy v postranních uličkách již nejsou tak zdobné a výrazné, ukrývají četné restaurace, kam se můžete nechat zlákat na rozmanité čínské pokrmy, od „dimsumů“, což jsou v páře vařené nebo grilované knedlíčky s náplněmi, až po pálivé sečuánské speciality. Každoročně se na počátku února v Los Angeles konají oslavy čínského Nového roku, které jsou jen o něco méně okázalé než v San Franciscu. Během těchto dní můžete na ulicích pozorovat tanečníky v dračích a lvích kostýmech, které doprovázejí ještě hráči na bubny a činely. Atmosféru doplňují alegorické vozy a ohňostroje.

Další asijskou komunitu najdete směrem na jih, kde se rozprostírá tzv. Little Tokyo, což je nejpočetnější japonsko-americká komunita v Severní Americe. Obchodní centrum se rozkládá kolem Bunker Hillu, kdysi zámožné čtvrti obývané viktoriánskou šlechtou. Little Tokyo se může chlubit více jak 200 tisíci návštěvníky ročně, kteří zaplavují tamní japonské trhy, obchody, restaurace a chrámy. Dnes je srdcem této čtvrti Japanese American Cultural and Community Center v South San Pedro Street, které pořádá různé kulturní aktivity a slavnosti, třeba Nisei Week.

- jap -

Předchozí články z USA:
San Jose – srdce Silicon Valley
San Francisco - Fort Point
San Francisco - Castro Street and The Castro Theater
Sierra Nevada – Zasněžené hory
Yosemitský národní park

Článek byl zobrazen 3 740 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko