Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Francisco - Wells Fargo History Museum

Jedním z velmi zajímavých muzeí, na která můžete narazit během procházky ulicemi kalifornského San Francisca, je Wells Fargo History Museum. To pojednává o historii nejvýznamnější bankovní a dopravní společnosti na americkém Západě – Wells Fargo & Co.

Tato firma založená v roce 1852 měla značný vliv na rozvoj pohraničních oblastí ve Spojených státech amerických. Zajišťovala transfer osob a zboží z východního pobřeží na západní, mezi hornickými tábory a kalifornskými městy. Kromě lidí jezdících za prací, převážela rovněž zlato a poštu. Společnost také instalovala na vhodná místa poštovní schránky, doručovatelé tak mohli zásilky třídit cestou. Wells Fargo & Co. hrála významnou roli ještě v dalším poštovním podniku a tím byl Pony Express.


Autor: Wally Gobetz

Ve Wells Fargo History Museum si dnes můžete prohlédnout třeba nádherné dostavníky známé z legendárních příběhů o jejich hrdinských vozcích, ale také banditech, kteří je přepadávali. Neznámějším lupičem působícím v této oblasti byl tzv. Black Bart – Černý baronet, který se „proslavil“ tím, že na místech činu po sobě zanechával básně. Jeho teritoriem byly především odlehlé cesty mezi Calaveras County a hranicí s Oregonem. Black Bart byl pohromou pro dostavníky v letech 1875 – 1883. Přítrž jeho řádění zapříčinila až jeho osudová chyba, kdy na místě činu kromě typické básně nechtěně zanechal ještě svůj kapesník. Značka prádelny, která byla na kapesníku, jej nakonec usvědčila a lupič byl zadržen v San Franciscu.


Autor: Jack Snell

Ukázalo se, že Black Bart byl ve skutečnosti důlní inženýr Charles Boles. Poté, co byl v městečku San Andreas souzen a usvědčen, strávil pět let ve věznici v San Quentin. V roce 1888 byl propuštěn na svobodu a více už o něm nikdo nikdy neslyšel. Díky zdvořilosti ke svým obětem a také zanecháváním kostrbatých veršů, se stal jednou z nejobdivovanějších legend ve státě.

Návštěvníci muzea si dnes mohou dokonce vyzkoušet, jaké to je, sedět několik dní v natřásajícím se dostavníku nebo si poslechnout záznam z deníku přistěhovalce Francise Brocklehursta. Mezi exponáty je zahrnuta pošta Pony Expressu, fotografie, první účtenky, zlaté valouny i císařská měna císaře Nortona.

- jap -

Předchozí články z USA:
Orange County
Monterey - město sardinek
Los Angeles, Griffith Park – pokochejte se hvězdami
Beverly Hills – město bohatých
Disneyland - splněný dětský sen

Článek byl zobrazen 3 191 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko