Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Beverly Hills – město bohatých

V západní části Los Angeles se rozkládá čtvrť Beverly Hills, jejímiž obyvateli jsou převážně filmové hvězdy a nejrůznější celebrity. Můžete zde proto okukovat milionářské vilky, před nimiž parkují nejdražší modely aut a které mají v zahradě bazén o velikosti půlky fotbalového hřiště.  Beverly Hills je považováno za samostatné město mající vlastní zákony a předpisy.

Za centrum a obchodní čtvrť Beverly Hills je považována oblast, známá jako Golden Triangle, která je lemovaná restauracemi, prodejnami, butiky a bary, které patří mezi nejluxusnější na světě. Toto území vymezuje Santa Monica Boulevard, Wilshire Boulevard a North Crescent Drive. Ve Zlatém trojúhelníku najdete mnoho významných institucí, jako je třeba Paley Center for Media – muzeum, které vyčerpávajícím způsobem mapuje dějiny rozhlasového a televizního vysílání. Součástí muzea je i malé kino se 150 místy k sezení. Zdejší sbírka čítá více než 75 tisíc televizních a rozhlasových programů a dokonce zde opatrují i oblíbené reklamy, jež přibližují vývoj reklamního průmyslu. Na své si zde přijdou fanoušci Beatles nebo Elvise Presleyho, kteří mají možnost shlédnout jejich televizní debut. Nadšení však budou rovněž příznivci sportu, kteří mohou znovu prožít tradiční olympijské závody.

Budova se zakřivenými stěnami patří Creative Artists Agency, kterou v roce 1989 postavil architekt I. M. Pei. Jednou z nejkrásnějších budov je Hotel Regent Beverly Wilshire, který byl otevřen už v roce 1928. V roce 1970 pak k původní budově postavené ve stylu beaux-arts přibylo druhé křídlo. Výraznou dominantou Golden Triangle je Beverly Hills Civic Center, radnice postavená v roce 1932 v koloniálním španělském renesančním stylu. V roce 1990 byla budova radnice propojena s moderní přístavbou, která ukrývá veřejnou knihovnu, požární a policejní stanici. Radnice je nyní symbolem Beverly Hills coby elegantního města evropského střihu. Ve 20. letech minulého století byla postavena budova MCM Building, která se stala ústředím nově vzniklých filmových studií Metro-Goldwyn-Mayer. Bílozlatá stavba ve stylu art deco je dílem architekta Louise B. Mayera. V jejím sousedství najdete divadlo Beverly Theater postavené v maurském duchu v roce 1925. Na přelomu 20. a 30. let bylo dějištěm mnoha filmových premiér, v současnosti v něm sídlí banka.


Foto: Rodeo Drive  Autor: St Stev

Ve svém středu je Golden Triangle protnutý ulicí Rodeo Drive s řadou mezinárodních značkových prodejen. Jde o nejslavnější a nejexkluzivnější nákupní zónu na světě. Jsou zde zastoupeny italské značkové butiky, nejlepší francouzští módní návrháři, světoznámí klenotníci a někteří z předních losangeleských obchodníků. Setkáte se zde se značkami jako třeba Gucci, Cartier, Lalique, Christian Dior nebo Barakat. Rodeo Drive je tak příjemným místem k nakupování i procházkám. Na nároží Rodeo Drive vyrostlo v roce 1990 jedno z největších nákupních center pojmenované 2Rodeo.

V Beverly Hills se nachází jedno ze zajímavých losangeleských muzeí, kterým je Museum of Tolerance. Je věnováno podpoře tolerance a porozumění mezi jednotlivými národy. Zaměřuje se na dějiny rasismu a předsudků v USA a také na evropský holocaust. Vše zkoumá jak v historickém, tak i v současném kontextu. Návštěvníci jsou pomocí interaktivních exponátů konfrontováni s rasismem a bigotností ve svém vlastním okolí. K vidění je zde také elektronická mapa s názvem „The Other America“, na které je vyznačeno více než 250 známých fungujících rasistických skupin ve Spojených státech amerických.  Shlédnout můžete dokument pojednávající o losangeleských rasových nepokojích, které ve městě vypukly v roce 1992 poté, co byl vynesen osvobozující rozsudek nad čtyřmi bělošskými policisty, kteří brutálně zbili černošského motoristu Rodneyho Kinga. K nejagresivnějším exponátům v Museu of Tolerance patří 4, 5 metru dlouhá Whisper Gallery, kde lidé ze všech stran poslouchají rasové a sexuální narážky. Nachází se zde rovněž multimediální vzdělávací středisko s interaktivními počítači, kde jsou k dispozici další informace vztahující se ke 2. světové válce. Slabší povahy a děti by měly návštěvu tohoto muzea vynechat.

Beverly Hills se stalo oblíbenou čtvrtí lidí ze showbyznysu už ve 20. letech minulého století. Z té doby pochází také honosné budovy připomínající misijní sloh, které slouží jednomu z nejlepších hotelů na světě, hotelu Bel – Air. Stavby jsou rozmístěny na ploše 4,5 hektaru krásných zahrad s růžemi, gardéniemi, jasmínem a pomeranči, posetých fontánami a nádvořími. Okolí hotelu je tvořeno zalesněným kaňonem a jednotlivé budovy jsou obklopeny stromy a keři, které dávají hostům pocit soukromí. Bel-Air je tak dokonalý, že jeden host zde strávil více jak 40 let svého života.

Dalším luxusním hotelem je Hotel Beverly Hills na Sunset Boulevard. Hotel byl postaven taktéž ve stylu připomínající misijní sloh a často se mu přezdívá „Růžový palác“. Vybudován byl v roce 1912 zejména proto, aby do Beverly Hills přilákal obyvatele. V upravených zahradách je roztroušeno jedenadvacet bungalovů, které v minulosti poskytovaly útočiště takovým hvězdám, jako byla Marylin Monroe, Clark Gable, Richard Burton nebo třeba Elizabeth Taylor. Součástí hotelu je legendární plavecký bazén a vyhlášené restaurace The Polo Lounge a Polo Grill.


Autor: Zagat Buzz

Krásným místem jsou také zahrady Virginia Robinson Gardens, které byly zpřístupněny veřejnosti v roce 1982. Dědic obchodního domu Harry Robinson se svou manželkou Virginií zde v roce 1908 koupili parcelu, kterou následně obklopili 2,5 hektary upravených zahrad s terasami, rybníky a fontánami. K nejpůsobivějším prvkům patří palmový les o rozloze jednoho hektaru, kde rostou největší palmy královské.

V Beverly Hills téměř na každém kroku narazíte na domy patřící lidem působícím v zábavním průmyslu. Jde o stavby všech možných architektonických stylů, které jsou odrazem jejich životního úspěchu. V současnosti jsou zde k vidění i sídla hollywoodských hvězd, které již bohužel zemřely a jejich domy buď obývá někdo jiný, nebo jsou zpřístupněny turistům. Domy zde mají také současné celebrity jako Fay Dunaway, Rita Hayworth, Kirk Douglas, Steve Martin a další.

V mladistvé části Westwood Village se to hemží mladými lidmi, kteří jsou většinou studenty UCLA – University of California Los Angeles. Tato velká univerzita má prvotřídní renomé, skládá se z řady kateder a fakult, ale její součástí je rovněž uznávaná UCLA Hospital. Na 170 hektarech studuje přes 35 tisíc posluchačů.

- jap -

Předchozí články z USA:
Disneyland - splněný dětský sen
Oakland
Mono Lake - Mrtvé moře západu
San Diego County
Kalifornie - Morro Bay

Článek byl zobrazen 10 216 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko