Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Calistoga - lázeňské město v Kalifornii

V severní Kalifornii se v kraji zvaném Napa Valley rozkládá městečko Calistoga známé především svými regeneračními bahenními lázněmi, obrovskými gejzíry a horkými koupelemi v minerální vodě. Toto lázeňské městečko založil v polovině 19. století milionář Sam Brannan.

Hned po svém založení lákalo návštěvníky a i dnes přitahuje hosty svými lázeňskými léčebnými procedurami. Dalším lákadlem je výtečná kuchyně vinařské oblasti Wine Country. Ve městě je možné se ubytovat v řadě půvabných penzionů, hotýlků a dalších ubytovacích zařízeních. Ve zdejších buticích a obchodech nakoupíte snad vše, na co si vzpomenete – od ručně vyrobeného mýdla až po evropské bytové zařízení.

Calistoga

Asi jen 3 km od Calistogy se nachází snad největší atrakce oblasti, Old Faithful Geyser. Ten pravidelně zhruba každých 40 minut tryská do výšky 18 metrů proud horké minerální vody. Jelikož není tolik známý jako gejzír v Yellowstonu, netísní se v jeho okolí davy návštěvníků. Přesto každý, kdo je na návštěvě v městečku Calistoga k němu zavítá a shlédne jeho „představení“ na vlastní oči. Dobu čekání na erupci gejzíru si lze ukrátit prohlídkou návštěvního centra, nákupem suvenýrů nebo krmením stáda koz, které jsou velmi přítulné a po nabízeném krmení za 25 centů se mohou utlouct.

Calistoga

Směrem na západ od Calistogy se rozprostírá Národní park Petrified Forest, místo s patrně nejlépe dochovanými zkamenělými stromy v USA. Zdejší krajina je pokrytá hliněnými pahorky, které se erozí postupně rozpadají a odhalují zkamenělé stromy. Turisté se tak mohou kochat pohledem na obří sekvoje, které se vlivem sopečných erupcí proměnily v průběhu tří milionů let na kámen. Hlavní atraktivitu parku - zkamenělé dřevo můžete v případě zájmu zakoupit v návštěvnických centrech i v několika specializovaných obchodech. Tyto zkameněliny pocházejí ze soukromých polí, neohrožují tak chráněná naleziště. Sbírat zkameněliny kdekoliv v parku je přísně zakázáno, přesto je ročně rozkradeno na několik set kilogramů zkamenělého dřeva.

Calistoga

Druhou část parku tvoří Painted Desert, geologicky velmi zajímavá oblast krásně zbarvených pahorků. Z devíti vyhlídkových míst je nádherný panoramatický pohled na tuto jedinečnou část pouště.

Calistoga

- jap -
Fotografie: www.visitcalistoga.com

Článek byl zobrazen 5 084 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko