Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baltimore

Na východě Spojených států amerických se ve státě Maryland rozkládá město Baltimore, na jehož území žije kolem 750 tisíc obyvatel. V celé aglomeraci však žije více než 2,2 milionu lidí. Je největším městem státu a zároveň jeho strategickým centrem. Baltimore leží v centrálním Marylandu, asi hodinu jízdy severovýchodně od hlavního města Annapolis.

Město bylo založeno 30. července v roce 1729 a dnes je z něj ekonomické, kulturní i zábavní centrum kraje. Bylo pojmenováno po Lordu Baltimorovi, členovi irské Sněmovny lordů, který byl zakladatelem kolonií v Marylandu a zároveň guvernérem zdejší provincie. Po poklesu zpracovatelského průmyslu se ekonomika zaměřila na sektor služeb a cestovní ruch. Největšími zaměstnavateli ve městě jsou Johns Hopkins University a nemocnice Johns Hopkins Hospital.

Jednou z největších atrakcí města je National Aquarium. V několikapatrové budově je zde ukryto více než 5000 ryb a jiných zajímavých obyvatel podmořského světa. Máte zde možnost poodhalit roušku jeho tajemství a „vmísit se“ mezi žraloky, velryby a jiné obyvatele vodního prostředí. Dalšími lákadly jsou Přírodovědecké muzeum, pevnost Fort McHenry nebo železniční muzeum Baltimore & Ohio Railroad.

Přímo naproti Aquariu se kolem zátoky rozkládá nové a zrestaurované nákupní centrum. Tam, kde kdysi stály staré rybářské příbytky, vyrostly moderní obchodní domy Inner Harbor (Vnitřní přístav), které zvou návštěvníky na příjemné posezení v restauracích a kavárnách. Množství obchodů zajistí dostatek suvenýrů pro vaše potřeby. Nejvíce pozornosti však přitahuje historická fregata USS Constellation z roku 1854. Vystavena je zde také americká ponorka, která operovala za druhé světové války ve vodách Pacifiku nedaleko Japonska. Baltimore je významnou dopravní křižovatkou (námořní přístav, letiště BWI).

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Baltimore – za historickými loděmi i jednou z nejvyšších budov světa

Baltimore – za historickými loděmi i jednou z nejvyšších budov světa

Na východě USA se nachází Baltimore, který je hlavním a největším městem státu Maryland. Město bylo pojmenováno po Lordu Baltimorovi, který byl členem irského parlamentu. Dnes je toto dvacáté nejlidnatější město Spojených států strategickým i kulturním centrem Marylandu a ukrývá spoustu turistických lákadel.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko